Imprezy grillowe są powszechnie lubiane, nic więc dziwnego, że cieszą się dużą popularnością. Podpowiadamy, jak zorganizować tego rodzaju wydarzenie oraz co powinno znaleźć się w menu.

Jak zorganizować imprezę grillową?

Na imprezie grillowej trzeba zadbać o menu – to oczywiste. Ale bardzo ważne są również inne atrakcje, szczególnie w przypadku grilla firmowego. Dużą popularnością cieszą się wszelkie aktywności sportowe, takie jak piłka plażowa, siatkówka czy badminton. Ciekawym pomysłem jest też ścianka wspinaczkowa.

Istotny jest też dobór terminu. Ponieważ impreza grillowa jest eventem plenerowym, w przypadku którego bardzo ważna jest sprzyjająca aura, najlepszy czas na jej organizację to lato. Data musi jednak odpowiadać wszystkim potencjalnym gościom, dlatego terminy wakacyjne nie zawsze są dobrym pomysłem – czasami lepiej sprawdza się maj i czerwiec lub początek września.

Starannie dobrane powinno być również miejsce grilla firmowego – oczywiście musi być ono dopasowane do liczby gości. Świetnie sprawdzają się wszelkie tereny zielone, ale dodatkową atrakcją jest bliska obecność wody, na przykład jeziora. Jego zaletą jest też możliwość wprowadzenia dodatkowych aktywności, na przykład skorzystania z rowerka wodnego. 

Warto też zwrócić uwagę na to, czy w razie pogorszenia pogody będzie dostępne jakieś schronienie przed deszczem. Może to być zadaszony budynek, ale zazwyczaj wystarczający jest namiot – miejsce na grilla musi jednak zapewniać dość przestrzeni, aby go rozstawić. W namiocie warto umieścić stoły z jedzeniem, aby potrawy nie doznały uszczerbku w razie niepogody oraz stoliki i krzesła, przy których można usiąść i zjeść.

Co możemy zrobić dla Twojej firmy?

Zapewniamy indywidualne podejście, atrakcyjne ceny – i oczywiście pyszne jedzenie!

Grill firmowy – propozycja menu

Menu na grill firmowy musi być zróżnicowane – powinny się w nim znaleźć potrawy, które mogą pełnić funkcję dania głównego, jak i dodatki do niego czy przystawki.

Warto też pamiętać o osobach, które mają różne ograniczenia dietetyczne. Jeśli jednak zapewnimy odpowiednio zróżnicowane menu, to każdy znajdzie dla siebie coś smacznego.

Oto kilka propozycji dań na imprezę grillową:

  • różne rodzaje mięs: karkówka, pierś z kurczaka, golonka
  • szaszłyki – w tym szaszłyki warzywne
  • kiełbaski – zarówno tradycyjne, jak i w wersji wegańskiej
  • warzywa – ziemniaki, ale też papryka, cukinia, bakłażan, pomidor czy szparagi
  • sery – przede wszystkim camembert i halloumi
  • kaszanka z cebulką
  • faszerowane pieczarki
  • ryby, na przykład pstrąg lub łosoś
  • owoce, takie jak banany czy ananas

Dodatkowo warto podać lżejsze przekąski, takie jak sałatki oraz pieczywo. Nie powinno też zabraknąć sosów.

Na grillu firmowym nie można zapomnieć o napojach. Ponieważ tego rodzaju imprezy odbywają się latem, konieczne jest zapewnienie gościom odpowiedniej ilości chłodnych napojów: wody, soków i ewentualnie napojów słodzonych. Jeśli planujemy serwować alkohol, dobrze jest obok tradycyjnego piwa udostępnić też radlery i piwa 0%. Ciekawym pomysłem jest też lekkie wino musujące – prosecco.

W kwestii menu najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy cateringowej, która ma doświadczenie w organizacji imprez plenerowych. Po jej stronie może być nie tylko zapewnienie cateringu, ale też obsługa gości, a w niektórych przypadkach także zapewnienie dodatkowych atrakcji (na przykład pokazów kulinarnych).