Dekoracje stołów weselnych to bardzo ważny element każdej tego rodzaju uroczystości, ponieważ mają one niebagatelny wpływ na klimat wesela. Szukasz podpowiedzi, w jaki sposób udekorować stół Pary Młodej oraz stoły gości? A może zastanawiasz się, czy aranżację stołów można wykonać samodzielnie? Zobacz nasz mini poradnik o dekoracji stołu weselnego!

Dekoracja stołu Pary Młodej

Jednym z ważniejszych – jeśli nie najważniejszym – elementem dekoracyjnym ślubu i wesela są kwiaty, nie może więc ich zabraknąć na stole weselnym Młodej Pary. Bukiety powinny być dobrane pod preferencje Nowożeńców, aktualną porę roku, kolory przewodnie oraz motyw wesela.

Wiosną najlepiej sprawdzają się delikatne kompozycje kwiatowe (konwalie, tulipany, narcyzy, frezje, żonkile, fiołki, bzy, jaskry) w pastelowych kolorach, dodatkowo przybrane kwitnącymi gałązkami drzew ozdobnych. Największy wybór kwiatów jest latem – do dyspozycji są wówczas między innymi róże, słoneczniki, gipsówki, gardenie, chabry, frezje, nasturcje, lewkonie, dalie. Jesienią królują wrzosy, goździki, róże, dalie, begonie i astry, a bukiety można wzbogacić o piękne jesienne liście. Z kolei zimą najlepiej sprawdzają się bukiety w kolorach białych z elementami niebieskiego lub fioletu.

W modzie są obecnie kwiatowe dekoracje, w skład których wchodzą monstery, liście palm oraz rozmaite egzotyczne trawy, z którymi doskonale komponują się storczyki, protee, lewkonie i orchidee.

Kwiaty jako dekoracja stołu weselnego Państwa Młodych to przede wszystkim bukiety, ale nie tylko.  Pięknie prezentują się również pojedyncze kwiaty w wazonach dobranych do stylu wesela. Warto wykorzystać też płatki kwiatowe i rozsypać je na stole, aby uzyskać bardzo romantyczny efekt.

Dekoracje stołów weselnych gości

Jak już wspominaliśmy, obowiązkowym elementem wystroju stołu weselnego są kwiaty – i nie może ich zabraknąć również na stołach, przy których zasiądą goście. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby bukiety nie były zbyt wysokie i nie zasłaniały osób siedzących po drugiej stronie stołu.

Innymi dekoracjami, po które warto sięgnąć, są świeczniki, które wprowadzają romantyczny klimat i doskonale pasują do wesela w praktycznie każdym stylu. Świeczki można też umieścić w otoczeniu kwiatów i stroików. Ciekawym pomysłem są też miski z wodą, na powierzchni której pływają płatki kwiatów.

Oczywiście na aranżację stołu weselnego składają się również obrusy, bieżniki i serwety. Najczęściej mają one jasne barwy – są białe lub pastelowe – ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby miały bardziej intensywne kolory, pod warunkiem jednak, że będą one dopasowane do stylu wesela i innych elementów dekoracyjnych.

Warto pamiętać o tym, że dekoracją stołu weselnego jest również winietka z nazwiskiem gościa, menu i numer stołu. One również muszą być estetyczne i tak jak wszystkie inne elementy dekoracyjne,  dobrane z uwagą, aby pasowały do motywu weselnego.

Niech będzie pysznie na Twoim weselu!

Zapewniamy smaczne dania i profesjonalną obsługę

Jak samemu udekorować stół weselny?

Jeśli chodzi o dekorację stołów weselnych, najwygodniej jest skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się organizacją przyjęć weselnych. Jeśli jednak chcesz samodzielnie zająć się aranżacją stołu weselnego, to jest to możliwe. Zadbaj przede wszystkim o:

  • bukiety (i wazony) – nie muszą być one duże ani złożone z egzotycznych kwiatów; jeśli organizujesz wesele boho lub rustykalne, doskonale sprawdzą się nawet kolorowe kwiaty polne, pod warunkiem jednak, że będą estetycznie ułożone;
  • obrusy, bieżniki, serwety – nie muszą być bogato zdobione, ale ważne, aby prezentowały się bez zarzutu, były czyste i wyprasowane;
  • wstążki – przydadzą ci się nie tylko do ozdoby bukietów, ale możesz też przewiązać nimi sztućce lub ozdobić winietki czy menu;
  • świece – możesz umieścić je w prostych świecznikach w otoczeniu kwiatów;
  • organza – z tego delikatnego, efektownie prezentującego się materiału możesz wykonać wiele ozdób, na przykład kokardy, a nawet ręcznie robione kwiaty.