Jeśli kochasz miasto, nowoczesność i swobodę, urban wedding może być doskonałym pomysłem na wesele! Wyjaśniamy, czym ten styl się charakteryzuje oraz podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, organizując nowoczesne ślub i wesele.

Urban wedding – co to za styl?

Wiele par marzy o weselu zrywającym z tradycją – bez oczepin, muzyki disco polo i wiejskiego stołu, za to w eleganckim miejscu, z nowoczesnym menu i oryginalnymi atrakcjami. Urban wedding to właśnie wesele w stylu nowoczesnym, miejskie – idealne dla tych Młodych Par, które nie przepadają za przaśnością niektórych zabaw weselnych.

Rezygnacja z konwenansów to kwintesencja nowoczesnego ślubu i wesela. Dzięki temu urban wedding pozostawia wiele swobody i umożliwia wprowadzenie elementów charakterystycznych dla innych stylów, na przykład boho czy glamour.

Nowoczesny ślub, czyli jaki?

Zanim przejdziemy do tego, jak zorganizować wesele w stylu nowoczesnym, skupmy się na ślubie, ponieważ on również może mieć nowoczesną oprawę. Jeśli Narzeczeni planują ślub kościelny, warto zdecydować się na uroczystość w nowoczesnym obiekcie z tego względu, że zabytkowy kościółek nie będzie współgrał ze stylem urban wedding.

Jeśli Młoda Para ma w planach ślub cywilny bądź humanistyczny, świetnym pomysłem jest ślub w plenerze – to nowoczesne rozwiązanie, wzorowane niekiedy na amerykańskich filmach. Ślub humanistyczny można przeprowadzić wszędzie, a w przypadku ślubów cywilnych wymagane jest, aby miejsce na ślub było dopasowane do uroczystego charakteru wydarzenia oraz zapewniało bezpieczeństwo uczestnikom. Nie są to duże wymagania, organizacja ślubu cywilnego w plenerze również nie jest skomplikowana – wymaga złożenia jednego dokumentu więcej oraz uiszczenia opłaty, przeznaczonej na pokrycie dodatkowych kosztów dla urzędu (m.in. dojazdu na miejsce uroczystości).

Niezależnie od rodzaju planowanego ślubu, warto zwrócić uwagę na dobór kwiatowych dekoracji – za nowoczesne uznaje się przede wszystkim stonowane barwy (biel, róż). Podobna zasada dotyczy bukietu Panny Młodej.

Dla klimatu uroczystości nie bez znaczenia są też stroje Młodej Pary. Zarówno jeśli chodzi o suknię Panny Młodej, jak i garnitur Pana Młodego, bardzo ważna jest prostota. Świetnie sprawdzą się klasyczne rozwiązania, a także te, które nawiązują do aktualnej mody. Panna Młoda może pozwolić sobie na dużo swobody i wybrać nietypowy kolor sukni ślubnej – a nawet zastąpić ją innym typem ubioru.

Dobrze, aby z klimatem ślubu współgrała też sesja ślubna. Dlatego jeśli decydujesz się na nowoczesny ślub i wesele, pomyśl o zdjęciach ślubnych wykonanych w mieście – tym, w którym mieszkacie, które chętnie odwiedzacie lub które wiąże się z niezapomnianymi wspomnieniami Fotograf z pewnością będzie miał świetne pomysły na piękne zdjęcia ślubne w miejskim otoczeniu.

Niech będzie pysznie na Twoim weselu!

Zapewniamy smaczne dania i profesjonalną obsługę

Jak zorganizować wesele w stylu nowoczesnym?

Aby urban wedding miało odpowiedni klimat, koniecznie należy starannie dobrać lokal. Powinno być to miejsce charakteryzujące się miejskim szykiem – świetnie sprawdzają się nowoczesne restauracje, sale bankietowe oraz hotele. Dobrym pomysłem będzie też wesele w plenerze.

Drugim bardzo ważnym punktem jest menu. Na dwudaniowy obiad powinny składać nowoczesne, wykwintne potrawy – firma, u której zamówisz catering weselny, z pewnością pomoże ci w ich doborze. W dobrym tonie jest zapewnienie alternatywy dla gości na dietach specjalnych (warto poprosić ich o zgłoszenie takiego zapotrzebowania przy okazji potwierdzenia obecności na weselu). Nie zapomnij też o różnorodnych przystawkach oraz daniach ciepłych – ich ilość dobierz pod względem planowanej długości trwania wesela. Jedno z nich możesz zastąpić food truckiem, który z pewnością będzie stanowił ciekawą atrakcję.

Ustalając menu wesela, nie wolno zapomnieć o słodkościach i napojach. W ich przypadku można w pełni wykorzystać swobodę, jaką cechuje nowoczesne wesele i zamiast decydować się na zwyczajowo serwowane w tych okolicznościach ciasta czy alkohole, postawić na swoje ulubione. Urban wedding pozwala na to, aby skomponować własny słodki stół, podjąć decyzję o całkowitym braku alkoholu lub zastąpić wódkę piwem, winem czy whisky.

Kolejną niezwykle istotną kwestią jest muzyka. W przypadku urban wedding możesz śmiało zrezygnować z zespołu na rzecz DJ-a i playlisty z najbardziej popularnymi piosenkami ostatnich lat, przeplatanymi z hitami wszech czasów. Do nowoczesnego wesela nie będzie pasować disco polo ani piosenki ludowe, kojarzące się z typową zabawą weselną.

Nie bez znaczenia dla klimatu wesela są też dekoracje. Na nowoczesnych przyjęciach weselnych popularny jest ciężki dym, osnuwający parkiet nastrojową mgłą oraz napisy ledowe z imionami Nowożeńców lub miłosnymi hasłami. Możesz zdecydować się również na neony, a nawet kule dyskotekowe. Pięknie prezentują się też girlandy świetlne – nie zapomnij o nich zwłaszcza jeśli planujesz wesele w plenerze.

Powtórzmy jeszcze raz – nowoczesne wesele to przede wszystkim wolność, która umożliwia organizację przyjęcia zgodnie z własnymi upodobaniami, bez oglądania się na zwyczaje i tradycje. Dlatego możesz śmiało wykorzystać tylko część z naszych wskazówek, resztę planując według własnego wyobrażenia wymarzonego wesela.